ICANN72 v Seattlu se odehraje nakonec pouze virtuálně

Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) oznámila, že konference v Seattlu v USA od 23. do 28. října 2021 neproběhne hybridní formou, jak se původně plánovalo. V původním návrhu bylo, že pro očkované bude možnost se zúčastnit osobně a ostatní se mohou připojit online. Od toho se ale upouští kvůli covidu.

Společnost uvedla, že zdraví a bezpečí je její prioritou, a proto by přítomnost takového počtu lidí z celé světa na konferenci v současných podmínkách nebyla vhodná.

V USA se situace kvůli rychlému očkování sice zlepšuje, nicméně to neplatí pro zbytek světa. Navíc vznik a šíření nových mutací, včetně nejnovější varianty Delta, jasně ukazuje, že stále existuje značné riziko.

Celosvětově nadále platí restrikce ohledně cestování, které se rychle mění. Amerika také v momentální době neuznává ruské ani čínské vakcíny a to by pro velkou část účastníků byl značný problém. ICANN uvádí, že globální rozmanitost je základ jejich meetingů a to by nebylo za takovýchto podmínek možné.

Rada ICANNu si je vědoma významu “face to face” interakcí a souhlasí s přáním, co nejdříve se vrátit k osobním setkáním. A věří, že pandemická situace a míra očkování se do začátku roku 2022 výrazně zlepší. Proto by se ICANN73 v San Juan v Portoriku v březnu 2022 mohl uskutečnit hybridní formou s heslem „virtual first”. Více informací ICANN zveřejní v následujících týdnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.